Gdy potrzebujemy pomocy osoby, która pomoże usunąć awarię, znalezienie takiej osoby graniczy nieraz z cudem. Szczególnie dobrych fachowców musimy mieć podczas budowy. Wówczas skaża nam oni, jaka tablica informacyjna na budowę powinna znaleźć się na naszej budowie, w miejscu gdzie będzie powstawał dom. Dobry fachowiec, to nie tylko podczas budowy, ale również remontu, będzie potrafił określić jaka farba do metalu przyda się nam podczas malowania powierzchni. Dzisiaj na rynku mamy bardzo duży wybór fachowców, jeżeli chodzi o wykończenia, budowy, naprawy itp. Należy tylko pamiętać, że takie osoby, które nazywają się fachowcami, często takimi nie są. Przyjdą, narobią bałaganu, za który trzeba będzie zapłacić, a usterki nie usuną. Jednakże nie musimy od razu wzywać fachowca, kiedy małą usterkę możemy naprawić sami.

Continue reading

Jak wiadomo często kupno działki wiążę się z jeżdżeniem i szukaniem odpowiedniego kawałka ziemi dla nas. Gdy już go znajdziemy musimy niestety nie tylko wziąć kredyt gdyż nieraz cena działki jest większa niż małe mieszkanie na obrzeżach miasta, ale również ją uprzątnąć. Często działki są bowiem zaniedbane. Dlatego też warto zastanowić się czy lepsza do tego celu będzie kosiarka ogrodowa czy może podkaszarka? Będzie to na pewni trudny wybór, ponieważ narzędzia te mają nam służyć przez kilka ładnych lat.  Działka w zależności jaki ma mieć charakter musi spełniać parę funkcji. Jeśli chcemy na niej pobudować dom musi być to działka budowlana.

Continue reading

Jeśli ściany są wilgotne i zagrzybione musimy je przed remontem osuszyć, inaczej cała nasza praca i pieniądze pójdą na marne. Ściany można doprowadzić do suchości za pomocą specjalnych urządzeń, jak np. nagrzewnice lub też za pomocą specjalnych chemikaliów, które wraz z zaprawą są wprowadzane specjalnymi wywierconymi w ścianie kanalikami. Zanim jednak to zrobimy, musimy je najpierw odpowiednio oczyścić. Dlatego też tak ważne jest aby ustalić jaka frezarka górnowrzecionowa przyda nam się do tego zabiegu. Po osuszeniu ścian trzeba usunąć grzyby ze ściany, żeby potem użyć w tym miejscu środka grzybobójczego. Ścianę spryskujemy dwa razy, pamiętając, żeby drugi raz środek nanieść dopiero po wyschnięciu pierwszej warstwy.

Continue reading

Patrząc na różnego rodzaju budowle widać gołym okiem upływ czasu. Dziś gdziekolwiek się nie spojrzy widać wymieszane budownictwo. W każdym mieście w jednej części spotkać można stare budownictwo, stare piękne kamieniczki, które chce się oglądać, a w innej, tej nowszej nowe budownictwo, gdzie przeważają nowe bloki, centra handlowe, sklepy i wiele innych budowli. Jak można się domyślić architekci starali się iść z duchem czasu. Kiedyś budowano zupełnie inaczej i z zupełnie innych materiałów, podobnie dziś szuka się nowych rozwiązań, o wiele tańszych i o wiele bardziej wytrzymałych. Bo nie trzeba ukrywać, że dziś warunki atmosferyczne są zupełnie inne, aniżeli kilkadziesiąt lat temu.

Continue reading

Budowa domu wymaga od nas wielu decyzji i wielu wyrzeczeń. Musimy wszystko dokładnie zaplanować, kupić odpowiednie rzeczy. Zajmuje nam to dużo czasu i energii, ale kiedy przychodzi ten moment, w którym możemy otworzyć drzwi naszego gniazdka i się do niego wprowadzić, jesteśmy szczęśliwi. Wówczas możemy odetchnąć z ulgą i się zrelaksować, kupić rowery i jeździć nimi na wycieczki. To co będziemy musieli dokupić do wyposażenia roweru, to na pewno blokada, która uchroni przed jego kradzieżą. Jaka blokada rowerowa jest najlepsza? Dla każdego będzie inna. Najlepiej poczytać na różnego rodzaju forach, albo poszukać w rankingach i wybrać produkt, który będzie nam najlepiej odpowiadał.

Continue reading

Hale i magazyny są specyficznymi pomieszczeniami, gdzie przechowuje się różnego rodzaju produkty. Budownictwo przemysłowe jest ważne we współczesnym świecie, bowiem obecnie produkuje się bardzo dużo różnych rzeczy, które gdzieś trzeba przechowywać. Wśród hal i magazynów wyróżnia się chłodnie, magazyny kryte, magazyny kryte do połowy. Kiedy zastanawiamy się nad tym typem budowli, warto pomyśleć, jakie narzędzie i maszyny przydadzą nam się podczas ich budowy. Jeżeli np. hala będzie budowana z materiałów, które trzeba będzie pospawać, wówczas powinniśmy zadać sobie pytanie jaka spawarka inwentorowa przyda nam się podczas budowy. Poza tym na pewno po budowie trzeba będzie posprzątać, w związku z tym nasuwa się kolejne pytanie: czy i jaka myjka ciśnieniowa przyda nam się podczas sprzątania po budowie hali?

Continue reading

Kombinerki, to narzędzie, które przydaje się nie tylko na budowie, ale również w życiu codziennym. Kombinerkami możemy zdziałać cuda. Często idąc do sklepu nie wiemy jakie kombinerki wybrać. Zdarzają się momenty, że nawet sprzedawcy w sklepach do końca nie wiedzą, który produkt jest najlepszy. Lepiej idzie im z doradzaniem przy innych produktach, np. z miejsca dopowiadają jaka bejca do drewna jest najlepsza. Czym się zatem kierować, aby wybrać jak najlepsze kombinerki i bejcę do drewna? O tym poniżej.

Continue reading

Wysokość ciśnienia wody nie jest nigdy jednakowa. Skoki zdarzają się w ciągu doby wielokrotnie. Bardzo wzrasta w nocy, kiedy pobór wody jest bardzo mały. Zbyt wysokie ciśnienie wody może spowodować awarie urządzeń pracujących w instalacji c.o. Aby temu zapobiec musimy dowiedzieć się jaki reduktor ciśnienia wody zastosować. Najczęściej stosuje się reduktory SYR. Mają budowę kartridżową. Składa się z mosiężnego korpusu oraz jednoczęściowego wkładu (kartridża). Taka budowa umożliwia konserwację bez naruszania nastawy ciśnienia i nie zabierającą dużo czasu. Reduktory zaleca się montować centralnie tuż za zegarami do wody. Wyregulowanie ciśnienia wody oprócz ochrony urządzeń generuje też spore oszczędności wody. 

Continue reading

Przy planowanym remoncie poddasza, dużo będzie płyt gipsowych do przykręcenia. Po uprzednim ociepleniu ścian i dachu wełną mineralną. Przy tej pracy niezbędna będzie wkrętarka. Wkrętarka do płyt gipsowych nie różni się od wkrętarki do drewna czy innych materiałów, Powinna jednak posiadać pewne funkcje, pozwalające ochronić delikatną powierzchnię płyt. Regulacja obrotów pozwoli na miękkie wprowadzenie wkręta w materiał a ogranicznik głębokości wkręcania zabezpieczy przed uszkodzeniem płyty. Funkcja zmiany obrotów na lewe pozwoli szybko wykręcić błędnie wkręcony lub uszkodzony wkręt, Aby usprawnić pracę, szukajmy wkrętarek z możliwością domontowania adaptera do wkrętów taśmowych.

Continue reading

Instalacja c.o ma wiele zabezpieczeń. Szczególnie kotły c.o. muszą mieć specjalne zabezpieczenia. Oprócz zaworów bezpieczeństwa, chroniących przed skutkami wzrostu ciśnienia wewnątrz kotła, są też naczynia wzbiorcze. Chronią one przed skutkami wzrostu objętości wody wzrastającej przy zbyt wysokiej temperaturze. Jakie naczynie wzbiorcze zapewni nam największe bezpieczeństwo. Są dwa rodzaje naczyń: zamknięte i otwarte.  Do niedawna nie wolno było stosować naczyń zamkniętych do kotłów opalanych paliwem stałym. W takich kotłach może dojść do zagotowania wody i w rezultacie rozerwania elementów kotła.

Continue reading